Civilization V CIVILOPEDIA Online
Jednostki
Strona główna jednostek
 
Strona główna jednostek

„Los nienarodzonych milionów zależy teraz, z woli Boga, od odwagi i zachowania tej armii. Musimy zwyciężyć lub umrzeć.”
– George Washington

Strona główna jednostek

Jednostki stanowią bardziej mobilny element twojej cywilizacji – robotników pracujących w polach, osadników budujących nowe miasta, wielkich ludzi, którzy są w stanie zwiększyć znaczenie państwa dzięki swemu geniuszowi i kreatywności, a także jednostki stanowiące siłę militarną twojej cywilizacji.

Większość jednostek powstaje w miastach. Korzystaj z nich mądrze. Upewnij się, że zawsze masz pod ręką wystarczającą liczbę jednostek militarnych, które zajmą się zadaniami wojskowymi i obroną twoich miast. Nie przesadzaj jednak z ich budową, pamiętaj, że utrzymanie każdej jednostki kosztuje. Kiedy masz możliwość, modernizuj jednostki, a kiedy nie stać cię na ich utrzymanie, nie zastanawiaj się nad ich zniszczeniem. To samo tyczy się robotników – zadbaj o to, by ich ilość pozwalała na szybkie zakończenie każdej pracy, ale pamiętaj, że nie są to tanie jednostki – miej baczność na finanse.

Pamiętaj, aby na początku gry wysłać jednostki, które odkryją dostępne zakątki mapy! Nie wiedząc, co dzieje się wokół ciebie, narażasz się na brzydkie i często niosące śmierć niespodzianki ze strony chciwych sąsiadów!